Str. Główna · Kategorie · Biblia · św. Księgi? · Linki zew. · Transmisje rel. · Apokryfy · Mój kanał YT · Z życia wzięte · Wyd. dotyczące ŚJ · Archiwum zgr. ŚJ · · · Kwiecień 20 2021 05:29:18
Artykuły: Kontrowersje
Chrześcijanin – etymologia
W tej kwestii spotykamy często pogląd; ‘’etymologia słowa chrześcijanie jest nie jasna. Prawdopodobnie pochodzi od ...

Błędy biblijne cz. I


Błędy biblijne cz. II


Błędy biblijne cz. III
Błędy i sprzeczności znajdujące się wewnątrz samej Biblii, ale też ...

Co ma wspólnego Bóg z wagonikiem?
To samo zachowanie moralne jest różnie mierzone przez istoty rozumne. To, co dla jednych jest wyborem właściwym, dla innych to samo zachowanie jest złem. Ten artykuł ma ukazać dylematy moralne rozumieniem ludzi, a zachowaniem Bożym.

Czy Chrystusami są inni
Krzysztof Król (dalej Kr) zamieścił na swym blogu artykuł dotyczący Świadków Jehowy (ŚJ), który twierdzi, że ŚJ przypisują sobie tytuł Chrystusa (Pomazańca), który przysługuje wyłącznie Jezusowi. Podobnie przedstawił tą kwestie w filmach zamieszczonych na portalu ,,YouTube". Czy to prawda? Postaram się ustosunkować w formie polemicznej. (dalej ja to - gam).

Czy przed ,,Adamem" żyli ludzie?
Kiedy zsumujemy lata żyjących ludzi od Adama na podstawie Biblii, rozpoczynając od Księgi Rodzaju 5-ego rozdziału, to okres istnienia ludzi niewiele przekracza 6 tysięcy lat. Tymczasem z badań archeologicznych wynika, że ludzie już od dziesiątków tysięcy lat tworzyli sztukę naskalną ...

Czy straszą duchy zmarłych?
W podaniach ludowych istnieją relacje o odwiedzaniu duchów zmarłych. Czego ja sam doświadczyłem i ze sprawozdań bezpośrednich, oraz jakie z tego wyciągnąłem wnioski? Jesteś ciekawy, to przeczytaj.

Czyńcie na pamiątkę
Jezus tuż prze swoją śmiercią zorganizował spotkanie ze swymi uczniami, na którym dokonał obrzędu na którym polecił upamiętniać swą śmierć.Dlaczego?

Jakub walczy z aniołem?
Treść Księgi Rdz. 32:24-31 opisuje wydarzenie podczas którego doszło do zmiany imienia Jakuba na Izrael. Kim była owa tajemnicza postać? Reprezentujący Boga, czy może przeciwnikiem pozorującym wysłannika Bożego?

Paraklet - Ja 14:16
Kim jest ów Paraklet? Najbardziej rozpowszechnionymi poglądami są: 1. Chrześcijaństwo trynitarne - Duch Święty, trzecia osoba Trójcy.

Pokolenie
Termin ,,pokolenie" występujący w Biblii jest wieloznaczny, zależnie od kontekstu. Ale jakie znaczenie pokolenia miał na myśli Jezus zanotowane Mateusza 24:34 ; ,,to pokolenie na pewno nie przeminie"?

Potępienie Gehenną
Bywa, że w opinii niektórych Świadków Jehowy (ŚJ) przypisuje się osąd wiecznej śmierci osobom ...

Sprzeczności wokół śmierci Jezusa


Transfuzja
Czy transfuzja krwi jest równoznaczna ze spożywaniem krwi ustami? Świadkowie Jehowy (ŚJ) uważają, że jest równoznaczna, jeśli chodzi o zakaz biblijny. Inni uważają, że transfuzja jest zupełnie czym innym i, że Biblia nie zabrania jej. Kto ma rację?
Strona 1 z 2 1 2 >
Nawigacja
Wyszukiwarka
Wizerunki
Trójca
Krzyż-pal
Cuda
PNŚ a doktryny
Kontrowersje
Wierzenia
Sędzin i okolice
Galeria
Forum
Download
FAQ
Kontakt
Kategorie Newsów


Ostatnie Artykuły
Rola kobiet w NT
Błędy biblijne cz. II
Błędy biblijne cz. I
Błędy biblijne cz. III
Zgromadzenia ŚJ
Ostatnio online
gambit263 weeks
Danieltic286 weeks
JosephTigo308 weeks
Nelsonrak351 weeks
DonaldNeat357 weeks
Cardinalis S...376 weeks
gmltktlgt382 weeks
michaloxe384 weeks
przemotoyto385 weeks
Werona11420 weeks

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu